A MİLLİLER NORVEÇ'İ SOLLADI

A MİLLİLER NORVEÇ'İ SOLLADI
A MİLLİLER NORVEÇ'İ SOLLADI
A MİLLİLER NORVEÇ'İ SOLLADI

2022 Dünya kupası eleme maçlarında 2. Sınavını Norveç'e karşı veren Şenol GÜNEŞ yönetimindeki A milli takım mücadeleden Ozan Tufan'ın 2 ve Çağlar'ın golüyle 3-0 galip ayrılması bildi A milli takım gruptaki ilk maçında da Hollanda'yı ağırlamış ve o maçtan da 4-2 ile galip ayrılığa bilmişti. Bu galibiyet ile puanını 6 yapan milli takım averajla liderlik koltuğuna oturdu.
2022 Dünya Kupası Elemeleri'ne müthiş Hollanda galibiyetiyle başlıyor A milli takım, gruptaki ikinci maçına bir diğer iddialı takım Norveç karşısında çıktı. Ve kritik maçtan 3-0 galip ayrıldı. Milli Takım'a 2'de 2'yi ve liderliği getiren goller; Ozan Tufan (2) ile Çağlar Söyüncü'den geldi.
A Milli Takımımız, 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu'ndaki ikinci maçında Norveç karşı geldi. iddialı zaferiyle elemelere neden Milliler, Norveç karşısında da oynadiği harika futbol ile mücadeleden 3-0 galip ayrılması bildi. 4'te Ozan Tufan'ın golüyle bir geçen Şenol Güneş yönetimindeki Milli Takım, 28'de Çağlar Söyüncü ile farkı 2'ye çıkardı. Skor perdesini karşılıyor Ozan, 59'da muhteşem bir golle yeniden sahne aldı ve Milli Takımımız sahadan 3-0 galip ayrıldı. Grupta diğer maçlarda Karadağ, Cebelitarık'ı 4-1, Hollanda ise Letonya'yı 2-0 mağlup etti.

2'de 2 Yaparak G Grubu'na muhteşem Uygulanan Milli Takım, averajla liderlik koltuğuna oturdu. A milli takım, gruptaki 3. maçında 30 Mart Salı günü henüz galibiyeti bulunmayan Letonya konuk'u konuk edecek.