Göğüs kasını daha da hızlı geliştirin

Göğüs kasını daha da hızlı geliştirin

Fit bir görünüm kazanmak için göğüs kasının yeri oldukça önemlidir keza çalışılmış bir göğüs vücudunuzu hayli güzel sergileyecektir. bugün göğüs kası ile ilgili faydalı olacak bilgileri derledik.

Göğüs iki kas grubundan oluşmaktadır.Bunlar pectoralis ve pectoralis minordur.Minor,diğer pectoralis kaslarının hemen altında yer almaktadır.Bu kas grupları köprücük kemiğinden başlayıp,göğüs kemiğine kadar uzanırlar.

 

 

 

1-Pilates Topu Kullanın

Dambılla ağırlık kaldırırken,pilates topunun üzerine yatarak kaldırabilirseniz,hem kolunuzu daha aşağı çekebildiğiniz için hareket menzilini artırmış olursunuz,hem de top üzerinde dengede kalmaya çalışırken,pek çok başka kasınız da çalışacağından sadece göğüs değil,tüm vücudunuz için faydalı olacaktır. Göğüs kasları için önemli bir detaydır.

Bu hareketi Dumbell Bench Press yaptıktan sonra yapabilirseniz,daha faydasını görürsünüz. Aşırı yüksek ağırlıklarla yapmanıza gerek yok, doğru yapmanız yeterli.

2-Cross-Bench Dumbell Pullover

Son zamanlarda unutulmuş olan bu hareket göğüs kasları için inanılmaz faydalıdır.Ne olursa olsun bu hareket olmadan yapılan bir göğüs antremanı düşünülemez doğrusu. Bu hareketi bir halter yada hafif dumbell kullanarak yapmanızı öneririz.Düşük ağırlıklarla 12-20 tekrar aralığında çalışmalısınız.

3-İlk Sette Olabildiğince Ağır Kaldırın

Bu da oldukça güzel bir yöntemdir.Göğüs çalışırken,ilk sette en fazla 3-4 kez tekrarlayabileceğiniz kadar ağır bir dumbell alın.İlk seferde böyle yaptıktan sonra sonraki setlerinizde normal ağırlıklar çalışabilirsiniz.

4-Göğüs kasları için Kas ve Sıkıştır

Arnold Schwarzenegger,göğüs kaslarının boyutunu ve şekli açısından geliştirebilmek için pektorallerini kasabildiği kadar kastığını ve sıkıştırdığını söylemiştir.Bazı bilimsel araştırmalar ağırlıksız çalışmalarda bu yöntemin hacim kazanmaya yardımcı olduğunu ispatlar niteliktedir.Her bir göğsünüz için en az on set deneyin. Kasabildiğiniz kadar kasın ve sıkıştırın.Bu şekilde bir süre bekleyin ve devam edin.